Back to all Post

Türkiye – İran sanatına köprü

İranlı sanatçıların eserlerinden oluşan “Art Expo Tebriz” sergisi Art Parisa Gallery’de açıldı.

Sergi açılışına çok sayıda davetlinin yanı sıra Türkiye ve İran‘dan sanatseverler katıldı. İranlı sanatçıların eserlerinden oluşan Art Expo sergisi, Ziba Honar Kültür ve Sanat Derneği’nin kurucusu Yousef Saadi tarafından organize ediliyor.

Art Expo Tebriz Temsilcisi Amir Mortezavi, İran ve Türkiye arasındaki kültürel bağlara değinerek İranlı değerli sanatçıların eserlerini Türkiye’deki sanatseverlerin beğenisine sunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Mortezavi, Türk sanatseverlerin sergiye olan ilgilerinden memnun kaldıklarını söyledi. Art Parisa Gallery ayrıca kamuya açık, seminerler ve ulusal-uluslararası yarışmalar düzenlemek için bir platform olmayı hedefliyor.

Art Parisa Gallery yöneticileri Parisa Karamnezhad ve eşi Ahad Saadi çifti ise özellikle İran ve Türkiye sanatı arasında köprü kurmak adına sergi programlarını devam ettiriyor. Bu sergiler içerisinde Art Parisa Galeri, Türkiye’den ve yurtdışından gelen seçkin sanatçıların çalışmalarına yer vererek sanatseverlere ziyaret etme imkanı sunuyor. Sergide 22 tablo 6 heykel olmak üzere 28 eser bulunduğunu belirten Saadi, birçoğu sanat üniversitesi hocası olan ve İranlı değerli sanatçıların eserlerinden oluşan Art Expo sergisine ev sahipliği yaptıkları için ve ayrıca ziyaretçilerin yoğun ilgisinden dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Sergi 21 Eylül’e kadar Art Parisa Gallery mekânında ziyaret edilebilir.Kaynak:
https://www.aydinlik.com.tr/haber/turkiye-iran-sanatina-kopru-338698

Add Your Comment